VPR322U016N1L
VPR322U016N1L Cornell Dubilier Knowles
VPR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3200UF 16V RADIAL TH
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.402" (10.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.626" (41.30mm)
Capacitance: 3200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.637 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VPR322U016N1L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3200UF 16V RADIAL TH, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.402" (10.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.626" (41.30mm), Capacitance: 3200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.637 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote VPR322U016N1L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VPR322U016N1L VPR322U016N1L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE VPR-24639.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 3200UF 16V -10+75%