Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-10ETF04FPPBF
VS-10ETF04FPPBF
VS-10ETF04FPPBF Vishay Semiconductors
vs-10etf06f-95573.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 10 Amp 400 Volt 50ns
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETF04FPPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 400V 10A TO220-2FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A.
Weitere Produktangebote VS-10ETF04FPPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETF04FPPBF VS-10ETF04FPPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE GP 400V 10A TO220-2FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A