Produkte > VISHAY > VS-10ETF10-M3
VS-10ETF10-M3
VS-10ETF10-M3 Vishay
vs-10etf1m3.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Switching 1KV 10A 310ns 2-Pin(2+Tab) TO-220AC
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 166
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETF10-M3 Vishay
Description: DIODE GEN PURP 1KV 10A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 310 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETF10-M3 VS-10ETF10-M3 Hersteller : Vishay vs-10etf1m3.pdf Rectifier Diode Switching 1KV 10A 310ns 2-Pin(2+Tab) TO-220AC
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 105
VS-10ETF10-M3 VS-10ETF10-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10etf1m3.pdf Description: DIODE GEN PURP 1KV 10A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 310 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V