Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-10ETS08SPBF
VS-10ETS08SPBF
VS-10ETS08SPBF Vishay Semiconductors
vs-10ets12s-95825.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 800 Volt 10 Amp
auf Bestellung 301 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETS08SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 800V 10A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 800 V.
Weitere Produktangebote VS-10ETS08SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETS08SPBF VS-10ETS08SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-10ETS..SPbF_Series.pdf Description: DIODE GEN PURP 800V 10A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 800 V