Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-113CNQ100ASLPBF
VS-113CNQ100ASLPBF Vishay Semiconductors
vs-113cnq100apbf-462746.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 2X55A 100V Common Cathode
auf Bestellung 556 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-113CNQ100ASLPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 55A D618SL, Packaging: Tube, Package / Case: D-61-8-SL, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 55A, Supplier Device Package: D-61-8-SL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 110 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-113CNQ100ASLPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-113CNQ100ASLPBF VS-113CNQ100ASLPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-113CNQ100APbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 55A D618SL
Packaging: Tube
Package / Case: D-61-8-SL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 55A
Supplier Device Package: D-61-8-SL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 110 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V