VS-15ETH03-N3
VS-15ETH03-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
15ETH03PBF%2CN3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 32 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 32 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V.
Weitere Produktangebote VS-15ETH03-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03-N3 VS-15ETH03-N3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15eth03p-108955.pdf Rectifiers 15A 300V Hyperfast 40ns FRED Pt