Produkte > VISHAY > VS-30BQ040HM3/9AT
VS-30BQ040HM3/9AT
VS-30BQ040HM3/9AT Vishay
vs30bq040hm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 40V 4A Automotive 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30BQ040HM3/9AT Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 230pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30BQ040HM3/9AT VS-30BQ040HM3/9AT Hersteller : Vishay vs30bq040hm3.pdf Diode Schottky 40V 4A Automotive 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
VS-30BQ040HM3/9AT VS-30BQ040HM3/9AT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-30bq040hm3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 230pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 11
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 1 Stücke:
VS-30BQ040HM3\9AT VS-30BQ040HM3\9AT Hersteller : Vishay Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - SMC
Produkt ist nicht verfügbar
VS-30BQ040HM3/9AT Hersteller : VISHAY vs-30bq040hm3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMB; SMD; 40V; 3A; 13 inch reel
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SMB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 40V
Load current: 3A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.57V
Kind of package: 13 inch reel