Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-30CTQ045-N3
VS-30CTQ045-N3 Vishay Semiconductors
sup40n2560-1129289.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-220-e3
auf Bestellung 988 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-30CTQ045-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-30CTQ045-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-30CTQ045-N3 VS-30CTQ045-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30CTQ0%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 V