Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-40CTQ150-N3
VS-40CTQ150-N3
VS-40CTQ150-N3 Vishay Semiconductors
sup40n2560-1129289.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-220-e3
auf Bestellung 973 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-40CTQ150-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 150V 20A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 930 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 50 V.
Weitere Produktangebote VS-40CTQ150-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-40CTQ150-N3 VS-40CTQ150-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-40CTQ150%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 150V 20A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 930 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 50 V