Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-82CNQ030ASLPBF
VS-82CNQ030ASLPBF Vishay Semiconductors
vs-82cnq030apbf-462774.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - D-61TM-e3
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-82CNQ030ASLPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 40A D618SL, Packaging: Tube, Package / Case: D-61-8-SL, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: D-61-8-SL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 30 V.
Weitere Produktangebote VS-82CNQ030ASLPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-82CNQ030ASLPBF VS-82CNQ030ASLPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-82CNQ030APbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 40A D618SL
Packaging: Tube
Package / Case: D-61-8-SL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: D-61-8-SL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 30 V