Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-8EWF12STRL-M3
VS-8EWF12STRL-M3
VS-8EWF12STRL-M3 Vishay Semiconductors
vs-8ewf12sm.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers New Input Diodes - D-PAK-e3
auf Bestellung 2900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-8EWF12STRL-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 8A D-PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 270 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote VS-8EWF12STRL-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-8EWF12STRL-M3 VS-8EWF12STRL-M3 Hersteller : Vishay vs8ewf12sm.pdf Diode Switching Si 1.2KV 8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VS-8EWF12STRL-M3 VS-8EWF12STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-8ewf12sm.pdf Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 8A D-PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 270 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
Produkt ist nicht verfügbar
VS-8EWF12STRL-M3 Hersteller : VISHAY vs-8ewf12sm.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 1.2kV; 8A; 270ns; DPAK; Ufmax: 1.3V; 3000pcs.
Type of diode: rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 8A
Reverse recovery time: 270ns
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: fast switching; glass passivated
Case: DPAK
Max. forward voltage: 1.3V
Kind of package: 13 inch reel