VS-CPU6006L-N3
VS-CPU6006L-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-cpu6006l-n3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 42 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 600 V
auf Bestellung 413 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-CPU6006L-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 42 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-CPU6006L-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-CPU6006L-N3 VS-CPU6006L-N3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs_cpu6006l_n3-1769588.pdf Rectifiers 600V 2x30A FRED Pt TO-247 LL 3L