Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-E5PW6006LHN3
VS-E5PW6006LHN3
VS-E5PW6006LHN3 Vishay Semiconductors
vs-e5pw6006lhn3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Freds - TO-247
auf Bestellung 901 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-E5PW6006LHN3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 42 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 600 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-E5PW6006LHN3 VS-E5PW6006LHN3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-e5pw6006lhn3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 42 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.6 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 600 V