VS-EPU6006-N3
VS-EPU6006-N3 Vishay Semiconductors
vs-epu6006n3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 60A 600V 32ns Ultrafast
auf Bestellung 770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-EPU6006-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 110 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-EPU6006-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-EPU6006-N3 VS-EPU6006-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-epu6006n3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 110 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 600 V