Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-GT50YF120NT
VS-GT50YF120NT
VS-GT50YF120NT Vishay Semiconductors
vs-gt50yf120nt.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
IGBTs ECONO-4PACK IGBT MODULE
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-GT50YF120NT Vishay Semiconductors
Description: IGBT MODULE 1200V 64A 231W, Packaging: Box, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Full Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.8V @ 15V, 50A, NTC Thermistor: Yes, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 64 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 231 W, Current - Collector Cutoff (Max): 50 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-GT50YF120NT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-gt50yf120nt.pdf Description: IGBT MODULE 1200V 64A 231W
Packaging: Box
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Full Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.8V @ 15V, 50A
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 64 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 231 W