Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-STPS30L60CW-N3
VS-STPS30L60CW-N3
VS-STPS30L60CW-N3 Vishay Semiconductors
vs-stps30l60cw-n3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-247-e3
auf Bestellung 81 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-STPS30L60CW-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 30A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 480 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote VS-STPS30L60CW-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-STPS30L60CW-N3 VS-STPS30L60CW-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-stps30l60cw-n3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 30A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 480 µA @ 60 V
Produkt ist nicht verfügbar
VS-STPS30L60CW-N3 Hersteller : VISHAY vs-stps30l60cw-n3.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 60V; 15Ax2; TO247-3; Ufmax: 0.7V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 60V
Load current: 15A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247-3
Max. forward voltage: 0.7V
Max. load current: 30A
Max. forward impulse current: 265A