VS-VSKCS409/150 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD SCHOTTKY 150V ADDAPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: ADD-A-PAK (3)
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A
Supplier Device Package: ADD-A-PAK®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.03 V @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 6 mA @ 150 V
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-VSKCS409/150 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD SCHOTTKY 150V ADDAPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: ADD-A-PAK (3), Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A, Supplier Device Package: ADD-A-PAK®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.03 V @ 200 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 6 mA @ 150 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VS-VSKCS409/150 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Diode Modules Output & SW Modules - AAP SK |
auf Bestellung 24 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
VS-VSKCS409150 | Hersteller : Vishay |
Rectifier Diode Schottky 150V 400A 3-Pin ADD-A-PAK |
Produkt ist nicht verfügbar |