Produkte > VOLGEN + FURUNO > VSI-3.3S2R0FMA
VSI-3.3S2R0FMA
VSI-3.3S2R0FMA Volgen + Furuno
10w_vsi_mini_a.pdf
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 6.5W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: 7-DIP Module
Size / Dimension: 0.80" L x 0.85" W x 0.33" H (20.2mm x 21.5mm x 8.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.6V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 6.5 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSI-3.3S2R0FMA Volgen + Furuno
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 6.5W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 7-DIP Module, Size / Dimension: 0.80" L x 0.85" W x 0.33" H (20.2mm x 21.5mm x 8.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.6V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 6.5 W, Number of Outputs: 1.