Produkte > CUI INC. > VSK-S20-5U
VSK-S20-5U
VSK-S20-5U CUI Inc.
vsk_s20-1313184.pdf
Hersteller: CUI Inc.
AC/DC Power Modules ac-dc, 20 W, 5 Vdc, single output, encapsulated PCB
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSK-S20-5U CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 5V 20W, Features: Universal Input, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.75" L x 1.89" W x 0.94" H (70.0mm x 48.0mm x 24.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 75%, Current - Output (Max): 3.5A, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3.
Weitere Produktangebote VSK-S20-5U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VSK-S20-5U VSK-S20-5U Hersteller : CUI vsk-s20-1313184.pdf AC/DC Power Modules ac-dc, 20 W, 5 Vdc, single output, encapsulated PCB
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
VSK-S20-5U VSK-S20-5U Hersteller : Bel Power Solutions VSK-S20.pdf Description: AC/DC CONVERTER 5V 20W
Features: Universal Input
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.75" L x 1.89" W x 0.94" H (70.0mm x 48.0mm x 24.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 3.5A
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 20 W