Produkte > SURGE > VZH102M1HTR-1816S
VZH102M1HTR-1816S
VZH102M1HTR-1816S SURGE
VZH.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 66 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VZH102M1HTR-1816S SURGE
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 66 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz.