Produkte > SURGE > VZH331M1KTR-1616S
VZH331M1KTR-1616S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 80V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 170 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 455 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 650 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VZH331M1KTR-1616S Surge
Description: CAP ALUM 80V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 170 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 455 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 650 mA @ 100 kHz.