Produkte > SURGE > VZH470M0JTR-0506S
VZH470M0JTR-0506S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 6.3V, 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 800 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VZH470M0JTR-0506S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 6.3V, 4, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 800 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz.