Produkte > SURGE > VZH470M1JTR-0810S
VZH470M1JTR-0810S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 63V, 47
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 500 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 196 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details VZH470M1JTR-0810S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 63V, 47, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 500 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 196 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz.