W4B81-8SG-300
W4B81-8SG-300 Conxall / Switchcraft
W4B81_8SG_300_CD-1622356.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MU PNL MNT CONN KIT 2-12/6-26SKT PC TAIL
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details W4B81-8SG-300 Conxall / Switchcraft
Description: CONN RCPT FMALE 8POS GOLD SOLDER, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 1.95A, 23A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8 (6 + 2 Power), Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Material Flammability Rating: UL94 HB, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote W4B81-8SG-300
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W4B81-8SG-300 W4B81-8SG-300 Hersteller : Conxall/Switchcraft W4B81-8SG-300_CD.pdf Description: CONN RCPT FMALE 8POS GOLD SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 1.95A, 23A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C