W4B82-8PG-300
W4B82-8PG-300 Conxall / Switchcraft
W4B82_8PG_300_CD-1622307.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MU PNL MNT CONN KIT 2-12/6-26PIN SDR CUP
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details W4B82-8PG-300 Conxall / Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 8POS SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 1.95A, 23A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8 (6 + 2 Power), Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Material Flammability Rating: UL94 HB, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W4B82-8PG-300 W4B82-8PG-300 Hersteller : Conxall/Switchcraft multi_con_x%C2%AE.pdf Description: CONN RCPT MALE 8POS SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 1.95A, 23A
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C