Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > W5280-10PG-521
W5280-10PG-521 Conxall/Switchcraft
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: E
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.210" ~ 0.230" (5.33mm ~ 5.84mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Thermoplastic
Primary Material: Plastic
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details W5280-10PG-521 Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: E, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.210" ~ 0.230" (5.33mm ~ 5.84mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Thermoplastic, Primary Material: Plastic.