Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > W5280-12SG-328
W5280-12SG-328 Conxall/Switchcraft
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Cable Opening: 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details W5280-12SG-328 Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 12, Orientation: E, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Thermoplastic, Primary Material: Plastic.