W78L812A24DL Nuvoton Technology Corporation
W78LE812%28A%29.pdf
Hersteller: Nuvoton Technology Corporation
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, UART/USART
Peripherals: LED, WDT
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details W78L812A24DL Nuvoton Technology Corporation
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP, Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, UART/USART, Peripherals: LED, WDT, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote W78L812A24DL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W78L812A24DL W78L812A24DL Hersteller : Nuvoton W78LE812%28A%29.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU uC, 8KB Flash, 2.4V 5.5V, WakeUp (24MHz)