WBR10-150A
WBR10-150A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 150V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +100%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 0.880" L (10.16mm x 22.35mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 31Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 34 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 40.8 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR10-150A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 150V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +100%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 0.880" L (10.16mm x 22.35mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 31Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 34 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 40.8 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR10-150A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR10-150A WBR10-150A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 10uF 150V