WBR10-25A
WBR10-25A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 25V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +150%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.280" Dia x 0.570" L (7.11mm x 14.49mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 48Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.7 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR10-25A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 25V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +150%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.280" Dia x 0.570" L (7.11mm x 14.49mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 48Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.7 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR10-25A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR10-25A WBR10-25A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 10uF 25V