WBR100-25A
WBR100-25A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 25V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +150%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.340" Dia x 0.760" L (8.64mm x 19.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 74 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 85.1 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR100-25A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 25V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +150%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.340" Dia x 0.760" L (8.64mm x 19.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 74 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 85.1 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR100-25A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR100-25A WBR100-25A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 25V