WBR1000-35A
WBR1000-35A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 35V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +150%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.540" Dia x 1.670" L (13.72mm x 42.42mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 450 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 517.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR1000-35A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 35V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +150%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.540" Dia x 1.670" L (13.72mm x 42.42mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 450 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 517.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR1000-35A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR1000-35A WBR1000-35A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0004051316_1-2540010.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1000uF 35V -10+150%