WBR12-250A
WBR12-250A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12UF 250V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.320" L (10.16mm x 33.53mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 21.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 62 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 80.6 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 465 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR12-250A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12UF 250V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.320" L (10.16mm x 33.53mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 21.5Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 12 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 62 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 80.6 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR12-250A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR12-250A WBR12-250A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0004051316_1-2540010.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 12uF 250V