WBR12-450A
WBR12-450A Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0004051316_1-2540010.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 12uF 450V
auf Bestellung 274 Stücke:
Lieferzeit 208-212 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR12-450A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 12UF 450V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.830" L (16.51mm x 46.48mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 17Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 12 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 62 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 80.6 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR12-450A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR12-450A WBR12-450A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles WBR.pdf Description: CAP ALUM 12UF 450V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.830" L (16.51mm x 46.48mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 17Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 62 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 80.6 mA @ 100 kHz