WBR150-150A
WBR150-150A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 150V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.740" Dia x 1.690" L (18.80mm x 42.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.05Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 276 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR150-150A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 150V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.740" Dia x 1.690" L (18.80mm x 42.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.05Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 276 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR150-150A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR150-150A WBR150-150A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 150uF 150V