WBR1500-50A
WBR1500-50A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 50V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +150%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.830" L (16.51mm x 46.48mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 740 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 851 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR1500-50A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 50V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +150%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.830" L (16.51mm x 46.48mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 740 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 851 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR1500-50A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR1500-50A WBR1500-50A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1500uF 50V