WBR16-150A
WBR16-150A Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0004051316_1-2540010.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 16uF 150V
auf Bestellung 324 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR16-150A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 16UF 150V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.000" L (10.16mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 19.5Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 16 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 54 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR16-150A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR16-150A WBR16-150A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles WBR.pdf Description: CAP ALUM 16UF 150V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.000" L (10.16mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 19.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 16 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 54 mA @ 100 kHz