WBR2-450A
WBR2-450A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2UF 450V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.000" L (10.16mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 102Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 30 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 39 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR2-450A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2UF 450V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.000" L (10.16mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 102Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 2 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 30 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 39 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR2-450A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR2-450A WBR2-450A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR-3081855.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 2uF 450V