WBR30-150A
WBR30-150A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 30UF 150V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.570" L (10.16mm x 39.88mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 30 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 85 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 102 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR30-150A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 30UF 150V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.400" Dia x 1.570" L (10.16mm x 39.88mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 10.5Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 30 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 85 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 102 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR30-150A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR30-150A WBR30-150A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR-32673.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 30uF 150V