WBR30-250A
WBR30-250A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 30UF 250V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.520" Dia x 1.570" L (13.21mm x 39.88mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.4Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 30 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 136.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR30-250A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 30UF 250V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.520" Dia x 1.570" L (13.21mm x 39.88mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.4Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 30 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 136.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR30-250A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR30-250A WBR30-250A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR-32673.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 30uF 250V