WBR4-450A
WBR4-450A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4UF 450V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.470" Dia x 1.570" L (11.94mm x 39.88mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 51Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 38 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 49.4 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR4-450A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4UF 450V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.470" Dia x 1.570" L (11.94mm x 39.88mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 51Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 4 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 38 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 49.4 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR4-450A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR4-450A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR-32673.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4uF 450V