WBR40-350A
WBR40-350A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40UF 350V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.830" L (16.51mm x 46.48mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 40 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 175.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR40-350A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40UF 350V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.830" L (16.51mm x 46.48mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 40 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 135 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 175.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR40-350A WBR40-350A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0004051316_1-2540010.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 40uF 350V