WBR5-150A
WBR5-150A Cornell Dubilier Knowles
WBR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5UF 150V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.340" Dia x 0.880" L (8.64mm x 22.35mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 62Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 5 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 24 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR5-150A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5UF 150V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.340" Dia x 0.880" L (8.64mm x 22.35mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 62Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 5 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 24 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR5-150A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR5-150A WBR5-150A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE WBR-32673.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 150V 5uF AXIAL