WBR60-150A
WBR60-150A Cornell Dubilier - CDE
WBR-3081855.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 60uF 150V
auf Bestellung 214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WBR60-150A Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 60UF 150V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +100%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.570" L (16.51mm x 39.88mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.2Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 60 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 156 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote WBR60-150A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WBR60-150A WBR60-150A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles WBR.pdf Description: CAP ALUM 60UF 150V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +100%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.650" Dia x 1.570" L (16.51mm x 39.88mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.2Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 60 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 156 mA @ 100 kHz