WCI2520CP82NGDG
WCI2520CP82NGDG INPAQ Technology Co., Ltd
WCI2520CP Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 2520,82NH,G,60Q,1.0A,2K
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 220mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant: 1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.080" (2.03mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 1 A
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 72
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCI2520CP82NGDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 2520,82NH,G,60Q,1.0A,2K, Tolerance: ±2%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 220mOhm Max, Q @ Freq: 60 @ 350MHz, Frequency - Self Resonant: 1GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.080" (2.03mm), Inductance: 82 nH, Current Rating (Amps): 1 A.