WCL2520-101-R
WCL2520-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 40MA 11 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 11Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 4.5MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 40 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 40MA 11 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 11Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 4.5MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 40 mA.
Weitere Produktangebote WCL2520-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL2520-101-R WCL2520-101-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_wcl2520_wire_wound_chip_inductor-1669980.pdf RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 100uH 2 Pads