WCL2520-R120-R
WCL2520-R120-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 120NH 800MA 150MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant: 850MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 25.2 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 800 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-R120-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 120NH 800MA 150MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 150mOhm Max, Q @ Freq: 12 @ 25.2MHz, Frequency - Self Resonant: 850MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 25.2 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 120 nH, Current Rating (Amps): 800 mA.
Weitere Produktangebote WCL2520-R120-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL2520-R120-R WCL2520-R120-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 0.12uH 2 Pads