WCL3225-180-R
WCL3225-180-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 18UH 210MA 2.1 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.1Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 22MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 210 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL3225-180-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 18UH 210MA 2.1 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.1Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 22MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm), Inductance: 18 µH, Current Rating (Amps): 210 mA.
Weitere Produktangebote WCL3225-180-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL3225-180-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor-1669887.pdf Fixed Inductors 18 UH 20%