WCL3225-390-R
WCL3225-390-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 39UH 150MA 4.7 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 4.7Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 16MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 39 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL3225-390-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 39UH 150MA 4.7 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 4.7Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 16MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm), Part Status: Active, Inductance: 39 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.