WCL3225-471-R
WCL3225-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcl3225-wire-wound-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 40MA 22.5OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 22.5Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 2MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 40 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL3225-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 40MA 22.5OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 22.5Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 2MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm), Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 40 mA.